Artykuły

Artykuły. Tomasz Szczerbicki

Właśnie mija 20 lat mojej kariery dziennikarskiej. Pierwszy artykuł napisałem w 1992 roku do magazynu “Motocykl & Tomasz SzczerbickiSidecar”, którego nawiasem mówiąc byłem współzałożycielem. W następnym roku, co dwa tygodnie, miałem już stałą rubrykę w tygodniku “Motorze” i tak szybko poszło dalej. W kolejnych latach, jako wolny strzelec, współpracowałem i publikowałem w kilku magazynach równolegle. Od 1997 roku moje artykuły ukazywały się również w 5 magazynach w Stanach Zjednoczonych, w tym w największym na świecie (w swojej tematyce) magazynie “Military Vehicles” oraz w elitarnych magazynach “The Star” i “Pur Sang”. W kolejnych latach pisałem również do czasopism motoryzacyjnych i hobbystycznych w: Anglii, Dani, Niemczech i na Węgrzech.

W latach 2000 – 2002 byłem redaktorem naczelnym wydawnictw motoryzacyjnych w BWF Wydawnictwa Fachowe Sp. z o.o. (przekształcone z Bertelsmann Wydawnictwa Fachowe). Kierowany przeze mnie dział wydawał 3 periodyki motoryzacyjne: kwartalnik “Auto – Salon – Serwis”, miesięcznik “Moja taksówka” i dwutygodnik “Trucker.pl”.

Robiąc pobieżne zestawienie moich artykułów, które zostały opublikowane w ostatnich 20 latach, wyszło, że było ich ponad 370. Do tego dochodzi jeszcze kilkanaście książek, o których piszę w zakładce “Publikacje”.

Przeglądając swoje archiwum wyciągnąłem kilka artykułów, dotyczących tematów mało znanych. Niektóre z nich zamieszczam poniżej. Życzę miłej i wzbogacającej lektury, a jeżeli w trakcie pojawią się jakieś pytania, chętnie odpowiem na każde z nich – proszę tylko do mnie napisać lub zadzwonić.

Spis Treści:
[catlist name=artykuly]